Посткросінг

Посткросінг — проект, створений для отримання листівок з усього світу. Єдина база всіх учасників проекту дозволяє кожному отримувати тавідправляти одинакову кількість листівок, при цьому  відправляючи листівки одним користувачам, учасник отримує їх від інших.
На сьогодні в проекті зареєстровано понад 300 000 чоловік з понад 200 країн, а 27 січня 2012 була отримана десятимільйонна листівка.

Обмін художніми картками «Посткросінг» називають «хобі без кордонів» , адже це - захоплення  мільйонів людей у світі.

Головна мета авторів проекту полягає в тому, що будь-який мешканець планети завдяки Інтернету може обрати випадкового адресата й надіслати йому яскраву листівку традиційною «живою» поштою. Отримати маленький мистецький витвір та ще й з відбитком поштового штемпеля іншої країни – справжній подарунок для всіх поціновувачів художніх поштових карток і марок. Тим більше, що жоден відправник не залишиться без подібного подарунка у відповідь, адже система працює за принципом «Ви відправили – і Вам відправили».

Таким чином звичайне захоплення перетворюється на глобальну культурну місію – учасники поринають у світ мистецьких шедеврів, якими є художні поштові картки, і пізнають багато нового про різні країни, а ще й у такий спосіб збирають дуже цікаві колекції, які з часом стануть неабиякою філателістичною цінністю.

Офіційний обмін

Офіційний обмін — термін, який застосовується в посткросінгу для позначення листівок, відправлених через автоматизований інтерфейс сайту. Принцип обміну полягає в наступному:

  1. Учасник запитує у системи випадкову адресу іншого учасника і посилає йому листівку;
  2. Коли листівка досягає адресата, той реєструє її в системі за допомогою ідентифікаційного коду, який повинен був вказати відправник;
  3. Після того, як хоча б одна листівка учасника була зареєстрована, його адреса видається випадковим чином на запит іншого учасника, при цьому алгоритм видачі адрес спрямований на мінімізацію різниці між числом отриманих та відправлених листівок.